Diş Beyazlatma

DİŞ BEYAZLATMA (BLEACHING)

Günümüzde hastaların estetik beklentilerinin artması ile birlikte beyazlatma işlemi de önem kazanmıştır. Beyazlatma tedavisi ile farklı ajanlar kullanılarak diş renklenmeleri etkin bir şekilde giderilirken diş rengi 2-3 tona kadar açılabilmektedir.

Diş beyazlatma işlemi hekim tarafından muayenehane ortamında yapılabildiği gibi, hasta tarafından hekim kontrolünde ev ortamında da yapılabilmektedir. Ofiste çok daha etkili ve hızlı bir sonuç alınabilirken, hekimin hazırladığı plaklar ile hasta 4-5 haftada ev ortamında da beyazlatma işlemini yapabilmektedir. Ofis tipi beyazlatma ev tipine göre daha etkilidir ve kalıcılığı yüksektir.

Hangi durumlarda beyazlatma yapılabilir:

Diş beyazlatma işlemi, klinik ortamında hekim tarafından yüksek konsantrasyonlu beyazlatma ajanları ile kısa sürede yapıldığından, etkin, hassasiyeti az ve kalıcılığı daha fazla olmaktadir. Tedavi sonrası diş renginde 1-2 yıl içerisinde bir miktar geri dönüş olabilmektedir. Beyazlatma sonrası hastanın hekimin kurallarına uyması, çay,kahve, sigara gibi alışkanlıkları , diş yapısı bu süreyi etkilemektedir.